9 имота в местността Корубашината от землището на троянското село Добродан ще бъдат арендувани за срок от 30 години, реши местният общински съвет. Арендаторът Дилян Иванов ще плаща годишна арендна вноска от 526 лв. за общо 16,600 дка. Имотите са станали собственост на община Троян в началото на 2013 г. със заповед на началника на Областната дирекция "Земеделие" по чл.19 от Закона за собствеността и ползването на земеделските земи. Тъй като Дилян Иванов е единственият кандидат да стопанисва и развива тези имоти, по предложение на администрацията той получи това право без публичен търг - както е според законовите предписания, щом се отнася до овощни градини.

Начало arrow Литекс

Литекс

Литекс отнесе Славия с 4:0 Print E-mail
Арсенио, Диого, Малинов и Асприля (от дясно наляво) куфеят след отбелязан гол
Литекс изнесе най-силния си мач досега под ръководството на Лауренциу Регекампф, разбивайки Славия с 4:0 у дома. Оранжевите играха много вдъхновено и агресивно и не дадоха възможност на съперника дори да си помисли, че може да направи и минимална изненада на Градския стадион в града на люляците.
Ловчалии действаха комбинативно и този път в офанзивен план нещата им се получаваха доста добре. Нападателят Бьорн Йонсен се отчете с гол и две асистенции за успеха, по веднъж се разписаха Диого Виана, Кристиян Малинов и Данило Асприля. Освен попаденията, Арсенио удари веднъж гредата, а Литекс изтърва още 3-4 изгодни положения. Наставникът Регекампф направи малки промени в състава за мача с "белите". Като титуляр за първи път започна Диого Виана, който действаше по фланга, докато сънародникът му Арсенио заигра зад нападателя Йонсен. В халфовата линия оперираха още Бумал и Малинов, а ариергардът запази познатия си от последните срещи вид. Още в 5-та минута Литекс откри резултата чрез Диого, който се оказа най-съобразителен на задна греда и засече пас на Йонсен. Малко след това след корнер стражът Кирев изби лошо топката, но при добавката Страхил Попов не успя да отправи точен удар.
После слалом от финтове на Асприля завърши с неточен удар отблизо, а в 25-та минута Арсенио Нунеш с далечен шут нацели напречната греда. В 37-та минута отбраната на гостите блокира два удара на оранжевите нападатели, след което топовен изстрел на Антон Недялков от над двадесет метра мина опасно до сглобката на гредите.
Повече...
Гол на Емил Петров донесе победа на дубъла Print E-mail
Емил Петров и Реян Даскалов се радват на гола Литекс-2 постигна ценна домакинска победа над Банско в поредния кръг на "Б" група. В Ловеч оранжевите таланти надиграха съперника си, но успяха да бият само с минималното 1:0. След 14-ия кръг на шампионата Литекс-2 има в актива си 16 точки. Още през първата част Литекс можеше да реши нещата в своя полза, но Александър Стоянов се намеси на 2-3 пъти отлично и опази вратата си. След рейд и центриране на Горанов, халфът Руменов засече топката с глава, но стражът на гостите с блестящ рефлекс отрази. След това Руменов нацели с далечен удар и напречната греда. След почивката ловчалии продължиха да атакуват и усилията им се увенчаха с успех. В 62-та минута Реян Даскалов направи самостоятелен пробив и пусна в пеналта, където таранът Георги Минчев хитро пропусна топката, а притичалият на задна греда Емил Петров хладнокръвно реализира за 1:0, с което донесе победата за своите.
Съставът на Литекс-2: Александър Конов, Илия Мунин, Пламен Гълъбов, Александър Цветков, Иван Горанов, Емил Петров (88 - Добромир Бонев), Реян Даскалов (86 - Мартин Митов), Красимир Станоев, Румен Руменов, Чавдар Ивайлов, Георги Минчев (70 - Милчо Ангелов).