Парламентарни избори 2017

Начало

Here are the Archived entries for 04 2015

Литекс взе важна победа в Пловдив Print E-mail
Оранжевите играха всеотдайно в Пловдив Литекс победи в Пловдив Ботев с 1:0 и е само на две точки от втория в класирането - ЦСКА. Голът за ловчалии отбеляза капитанът Страхил Попов Срещата нямаше най-атрактивното начало, като двата отбора прекараха първите 15 минути по-скоро в изучаване тактиката на съперника. Все пак „канарчетата“ успяха да наложат териториален превес и опитваха преса в половината на Литекс, която затрудняваше доста ловчанлии. Иван Цветков и Цветелин Чунчуков показаха добро разбирателство помежду си, но отборът на Красимир Балъков се справи с ранните им набези. Едва в средата на първата част Ботев стигна до първата си реална възможност за гол. Лъчезар Балтанов бе оставен ек на ек срещу Иван Горанов отдясно по нападението и успя да центрира към далечната греда. Там Винисиус Баривиейра не излезе никак убедително и Мариян Огнянов го изпревари само че не можа да насочи изстрела си с глава в очертанията на вратата. Едва в края на полувремето Литекс стигна до нещо по-интересно пред вратата на противника след находчива игра на Румен Руменов. Игралият като ляво крило халф получи топката пред дъгата и с две лъжливи замахвания си отвори коридор за стрелба, като насочи кълбото под гредата. Ударът беше в обсега на Адам Стаховяк, който с една ръка изби в корнер. Втората част също нямаше зрелищно начало, но точно след 15-ина игрови минути на „Коматево“ стана много горещо. Първо в 60-ата минута домакините проведоха атака, при която Божидар Васев бе заел позиция при далечната греда и отклони кълбото в мрежата, но съдиите отмениха попадението заради засада въпреки бурното недоволство на феновете.